Hygiena musí byť!

Autor: Zuzana Kolláriková (Mišová) | 10.9.2011 o 22:07 | Karma článku: 15,75 | Prečítané:  2393x

Nedávno som mala možnosť počuť, čo všetko sa v škôlke nesmie, lebo „pani z hygieny" povedala. Hygienických opatrení bolo skutočne požehnane, niektoré opodstatnené, nad inými zostával rozum stáť. Zábavné bolo, ako sa odlišovali názory na to, čo sa smie a nesmie, aj navzájom medzi rôznymi zamestnancami z ÚVZ... Každopádne, mňa pobavila iná predstava. Taká razia k nám domov, alebo na detské ihrisko. To by bola aféra!

Tak napríklad náš malý Filip. Ráno, keď ešte všetci spíme, počujem pri uchu známe funenie. Ktosi - čosi, no manžel to nie je, mi šklbe tričko a snaží sa dostať k prsníku. Zdrapne bradavku a už počuť spokojné mľaskanie. Vôbec ho netrápi, že bradavka po celej noci ešte nebola vydezinfikovaná... Škandál!

Potom sa toto malé stvorenie dostane na zem. Rozhliada sa, skúma terén, čo by tak... ahá! Pod posteľou spokojne odpočíva chuchvalec prachu. Už dávno som sa naň chystala s vysávačom, ale nejak nevydalo, no... Malý prieskumník samozrejme nadšene drie kolená, aby sa k nemu urýchlene dostal. „Filipko fuuuj, toto nejeeedz...", poznamenávam zúfalo z postele, ešte stále neprebudená. Kým sa z nej vyteperím, chuchvalec končí v útrobách nášho syna... Dobrú chuť.

To samozrejme nie je všetko, z takého chuchvalca sa predsa riadny chlap nenaje. Hor sa do kuchyne! Pod stolom sa vždy nájde nejaká omrvinka či iný kydanec, čo nadrobil starší súrodenec pri svojom kŕmení sa. Mňam mňam, mama, nestíhaš...

Ešte pooblizuje nachystané bratove špinavé formičky, čo mal včera v pieskovisku, a môžeme ísť von. Kým je v kočíku, všetko fičí, ako má. Okúpaný, prebalený, v čistučkom oblečení, dokonca aj kočík vyzerá byť vydrhnutý, no páni... Ale snáď si nemyslíte, že starý desaťmesačný špunt vydrží sedieť v kočíku... No určite, ešte treba pár teplákov zodrať, kým behať začnem, mama, daj ma dolu!!! Mmm, piesok, mmm hlina, mmmm, tráva, púpava, ďatelina... to sú mi veci! Bude aj dezert?

Bude, ale najprv ti vypláchnem ten piesok, čo máš v ústach... Mama, dúfam, že je to prinajmenšom prevarená dojčenská voda! Určite áno, neperlivá, kvalitka, priamo z vodovodu.

Prichádza štvornohý chlpáč a Filip okamžite nadšene naťahuje rúčky. Turborýchle šibanie chvostom doprava - doľava, radosť zo vzájomného stretnutia je obojstranná. Nasleduje dezinfekčný lízanec na tvár. Filip sa smeje, pes sa mu očividne páči. Privieram oči nad touto chvíľkovou lovestory a neriešim... Na čo, za chvíľu opät kamsi odpochoduje a bude oblizovať chodník, či kolesá na kočíku. Hádam aj nejaký ten odhodený špak objaví, to už samozrejme budem celá besná jančiť, čo to zase stvára to malé lezúňa...

Nuž, čo vám poviem. Pokiaľ budú niekde udeľovať metále za humusáctvo, dajte nám vedieť. Nejaký by sa nám hádam aj mohol ujsť...

Filip sa pasie

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prečo by ste (ne)mali zrušiť svoje konto na Facebooku

Čo sa stalo z najväčšej sociálnej siete.


Už ste čítali?