Veľké upratovanie

Autor: Zuzana Kolláriková (Mišová) | 3.9.2011 o 16:35 | Karma článku: 10,84 | Prečítané:  1578x

Raz za čas sa rozhodnem pustiť do odvážneho boja s našou domácnosťou a upratať. Tak poriadne. Deje sa to obvykle vo chvíli, keď by každý vzorný feng-šuejista pri vstupe do nášho bytu upadol do kómy. „A kadiaľ tu bude prúdiť ´chi´???", opýtal by sa ma. - „No nikadiaľ, ´chi´ sa sem už nezmestí.", znela by moja odpoveď.

Môj muž už vie, že keď poviem, že by som chcela „tak poriadne" upratať, bude náš byt vyzerať ako po nálete výsadkárov. Obvykle sa chce vtedy vypariť z domu a ja mu nadšene pribaľujem deti. Keď nie obe, tak aspoň jeden kus. Následne odhodlaná zúfalá manželka zúrivo vyhadzuje veci zo skríň, potom si k nim sadá, triedi, zvažuje, skúša, či je to ešte vôbec dobré, chystá vrecia.

"Do Humany", vlastne, tam už nie, to sú podvodníci, tak „Do Afriky", kamarátka tam na vlastné náklady posiela veci do sirotinca (dobrí ľudia ešte nevymreli).
„K svokrovcom na povalu", snáď to tu nebudem u nás skladovať, keď oni majú barák...

Časť vecí strihám, páram gombíky, zipsy, nášivky, v naivnej túžbe sadnúť si ešte niekedy za šijací stroj a zrelaxovať sa pri tvorbe nejakého recy-oblečka pre detváky. Mám na to osve skrinku s látkami a serepetičkami, jej osud je neistý, ale pokiaľ naivita o dostatku času a chuti pretrváva, táto skrinka sa nemá čoho obávať.

„Máme malý byt!!!", pripomínam známe fakty manželovi.
"Nie je zas taký malý, len máme veľa vecí."
"Mali by sme zájsť za stolárom, tam hore nad dvere by sa ešte vošli nejaké skrinky..."
"No určite, potom nám to tu už fakt padne na hlavu a nebudeme sa mať kam pohnúť."
"Veď hore nad hlavami by nám to nezavadzalo..."
"Nebudem už nič investovať do tohto bytu, veď tu nebudeme bývať večne..."

Ahá, zase klauzula o našom vysnenom väčšom budúcom bývaní. Tá mi vždy vezme vietor z plachiet.

"Prečo tie deti tak rýchlo rastú?" A prečo rastiem aj ja, dokelu. Pribudol ďalší mech. „Keby sme niekedy schudli...". Asi k tete na povalu, tam sa to stratí, tak skoro to potrebovať nebudeme.

Počas upratovania stíham v sebe riešiť dilemu, či budeme mať aj tretie dieťa. Dcéra by potešila, ale asi by to skončilo pri treťom synovi, ako si muža poznám. Bol raz jeden kráľ, čo troch synov mal... No nič, posledné vrece - „Pre nejaké dieťa v rodine v budúcnosti". Veď sa nájde v rodine aj zopár ďalších adeptov na plodenie detí.

„Čo tu je taký bordel???", pýta sa znechutene manžel, stratený kdesi medzi všetkými tými preplnenými mechmi s oblečením.
"No čo, však upratujem predsa, nevidíš?"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prečo by ste (ne)mali zrušiť svoje konto na Facebooku

Čo sa stalo z najväčšej sociálnej siete.


Už ste čítali?