Happyend

Autor: Zuzana Kolláriková (Mišová) | 18.8.2011 o 9:47 | (upravené 18.8.2011 o 9:58) Karma článku: 8,44 | Prečítané:  1303x

Ako sa situácia prestala vyvíjať práve podľa našich (optimistických) predstáv, začalo si to žiadať robiť čosi viac, ako spoľahnúť sa len na konvenčnú liečbu. Koniec koncov, bolo to čierne na bielom. Nepodarilo sa odstrániť všetky nádory. Rodinní priatelia tentoraz ešte naliehavejšie podsúvali mená zázračných liečiteľov, veď nie je čo stratiť. A tak to mama skúsila a jednému z nich zavolala. Tento vraj vedel liečiť aj cez telefón. Celkom praktické.

Na začiatku jej rozhovoru s liečiteľom sa pokúsila opísať čo najvernejšie problém a priebeh doterajšej liečby, hovorila o nádoroch, chemoterapii, metastázach, operáciách... Liečiteľ pozorne počúval, nakoniec si k telefónu vypýtal Maťa, že o tomto musí hovoriť s ním. V tomto bode už mama považovala za potrebné spomenúť aj fakt, že Maťo má mentálne postihnutie - čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich spoločnú komunikáciu.

Rétorika Pána Liečiteľa sa zrazu stočila úplne iným smerom. Predpokladám, že človek, ktorý kontaktuje liečiteľa, ako už z názvu vyplýva, túži sa vyliečiť - a LIEČITEĽ by sa mohol aspoň tváriť, že je v tejto veci kompetentný. Preto mi nie je jasné, čo dotyčný pán sledoval, keď mamu začal poúčať o tom, že všetko, čo sa deje, sa deje tak, ako má, a že Boh má svoje plány a on (liečiteľ) s tým nemôže nič spraviť. Že to je „pekné", že sa Maťo lieči spôsobom, akým sa lieči, ale hádam si je moja mama vedomá toho, že to neznamená, že sa vylieči. Pretože ak je smrť v božích plánoch, tak nastane tak či onak. A s Maťom má Boh iste nejaký svoj plán.

Po tomto stratila mama akúkoľvek chuť s týmto človekom ďalej komunikovať a hovor ukončila. Pochopiteľne. Na to, aby si bol človek vedomý rizík rakoviny, nepotrebuje liečiteľa. Ak má chuť a vôľu bojovať, nepotrebuje počuť, že smrť je za rohom.

Po nevydarenej telefonickej akcii zostala mama verná protirakovinovej diéte, spočívajúcej v konzumácii určitej zeleniny a ovocia (v bio kvalite) a popritom napäto čakala na výsledky z histológie, o ktorých si nerobila žiadne ilúzie. Ako som písala v predošlom článku, čakali sme všetci na zázrak.

Nedokážem ani slovami opísať tú neskutočnú radosť, keď mi prednedávnom zazvonil telefón a mama mi oznámila, že zázrak sa udial. Maťkove nádory sú mŕtve, výsledky má vynikajúce, onkomery ukážkové. Liečba ukončená.

Ďakujem, ďakujem, ďakujem!!! Ďakujem, že konečne vyšlo slnko, že Maťko bude žiť, že sa vrátia tie veselé svetielka do jeho očí!

Isto, zdvihnutý prst tu bude vždy. Ale nateraz otvárame odložené šampanské a tešíme sa z prvých Maťových úsmevov.

Nazdravie!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Reportér Týždňa Magušin: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Redaktor Týždňa Michal Magušin sa so šéfom SNS Andrejom Dankom rozprával vo chvíli, keď sa dozvedel o pokyne na odvolanie ministra školstva Petra Plavčana (SNS).

KOMENTÁRE

Fico s Bugárom verzus Danko. Ako čítať vývoj krízy

Premiér odvolal Plavčana a Danko sa cíti urazený.


Už ste čítali?